Apteczka w domu – co warto w niej trzymać?

przez | 9 lipca 2021
Nie warto chyba nikogo przekonywać, że apteczka pierwszej pomocy to jest kluczowy pakunek, który umie uratować człowieka i który należy bezwarunkowo trzymać w domu. Nie istotne, czy jesteś kompletnie zdrowym gościem, czy narzekasz na przewlekłe schorzenia, taki przedmiot musi znajdować się w twoim lokum. Jeśli nie masz pojęcia jak zbudować apteczkę, posurfuj w sieci, zamów gotowy pakiet lub zapytaj lekarza.

Apteczka samochodowa

Źródło: czarmed.pl

Jeśli jesteś kierowcą samochodu, pamiętaj, że masz obowiązek, by w twoim pojeździe zawsze była apteczka pierwszej pomocy. Miej na uwadze, że tu nie chodzi o respektowanie norm, a o życie człowieka. Poszperaj trochę w sieci, by znaleźć elementy, które muszą w niej być. Na pewno ma tam być mnóstwo różnych typów opasek elastycznych, ochronne gazy, maseczka na twarz oraz coś do cięcia. Na pewno nie powinno tam być miejsca na takie rzadko przydatne elementy, jak chociażby lusterka laryngologiczne. Nie należy tam wsadzać także żadnych szklanych elementów, gdyż mogą one prędko się rozbić w trakcie wypadku drogowego.

Rozsądnie jest przejść się na intensywny kurs z udzielania pierwszej pomocy. Sam pakiet w pojeździe nic nie pomoże – ktoś musi potrafić się posługiwać tymi elementami. Poświęć te kilka godzin swojego wolnego czasu i naucz się podstawowych i łatwych czynności, które potem mogą przywrócić komuś najcenniejszy dar, jaki może dostać człowiek – życie.

Osoby, które cierpią na kłopoty z układem krążenia, powinny kupić komfortowy ciśnieniomierz na nadgarstek.

To bezsporne, że systematyczne kontrolowanie stanu ciśnienia krwionośnego jest kluczową kwestią. Niestety, sporo dostępnych na polskim rynku tradycyjnych urządzeń do badania ciśnienia jest niewygodna i nieporęczna dla normalnego użytkownika. Najbardziej dotyczy to ludzi w zaawansowanym wieku, który nie potrafią sobie poradzić z takimi urządzeniami. Z tej przyczyny rozsądnie jest nabyć cyfrowy ciśnieniomierz nadgarstkowy.