Archiwa tagu: badania

badania

Plusy i minusy specjalistycznych badań prenatalnych we wczesnym diagnozowaniu wad genetycznych

Każda kobieta, która jest w ciąży na pewno rozważa, jakie badania trzeba wykonać, aby nabrać pewności, że nic nie zagraża zdrowiu jej dziecka. Zazwyczaj przy prawidłowym przebiegu ciąży, wystarczą typowe badania, realizowane podczas wizyty u lekarza. Może się jednak zdarzyć, że ginekolog zleci ponadprogramowe badania po to, by dokładnie zdiagnozować ujawnioną zaburzenie. Celem analiz prenatalnych jest szybkie wykrycie ewentualnych wad rozwojowych płodu. Przeprowadza się je w czasie trwania ciąży. Oczywiście tą metodą wadę można też wykluczyć, jeśli lekarz stwierdził możliwość jej występowania na podstawie tradycyjnego USG.

W jakiej sytuacji trzeba wykonać badanie usg?

Wiele przyszłych mam zadaje sobie pytanie: czy zbyt częste wykonywanie USG może być szkodliwe dla niemowlaka. Sprawa nie jest taka jasna, ponieważ jak tłumaczą niektórzy sprawa nie jest jednoznaczna. Wiadomo bowiem, iż podczas badania są obecne fale ultradźwiękowe o niekonkretnym, raz wyższym, raz mniejszym natężeniu, a wszystko to uwarunkowane jest od rodzaju takiego typu pomiaru. jednakże trzeba już na wstępie uspokoić, że USG nie jest groźne dla zdrowia dziecka. Oto dowód.

Gdy cieknie z nosa…

Za bezustanne zmęczenie oskarżasz niskie ciśnienie i coraz mniejszą ilość słońca? Specjaliści radzą: zrób rachunek sumienia.
Zastanówmy się, jak długo śpimy, czy uprawiamy sport, jak się odżywiamy, kiedy ostatnio przeprowadziliśmy badania kontrolne.
Wsłuchajmy się w siebie, gdyż czasami nawet zwykły katar może być oznaką kłopotów ze zdrowiem. Zdarza się, że w ciągu roku chorujemy, chodzimy zakatarzeni radząc sobie samemu środkami bez recepty oraz wodą morską w spreju. Jeśli jednak mimo starań katar nie ustępuje, a pojawiają się niebezpieczne objawy (gorączka, ból mięśni lub głowy), wizyta u lekarza to konieczność.

Endokrynolog – w jakiej sytuacji warto by pójść do tego doktora?

Regularne badania są gwarantem wykrycia chorób jeszcze we wczesnym stadium, gdy ich wyleczenie nie nastręcza tak wielu kłopotów. Niestety, dużo osób z racji szybkiego trybu życia, nie ma czasu na wizyty u lekarza lub lekceważy swój stan zdrowia i dopiero, gdy zauważają poważne dolegliwości, decydują się na zasięgnięcie porady u specjalisty.

Kardiolog w stolicy województwa śląskiego

Gdy nadchodzą kłopoty ze zdrowiem zaczynamy myśleć nad tym, do którego lekarza wyruszyć. Na początku musimy nasze kroki kierować do lekarza rodzinnego który skieruje nas na badania, które będą konieczne. Choć zdaje nam się często, że głowa jest najistotniejszym narządem, to jednak gdyby nie serce, które pompuje naszą krew to nie moglibyśmy żyć.