Tagged: badania

badania

Gdy cieknie z nosa…

Za ciągłe zmęczenie oskarżasz niskie ciśnienie i niedostateczną ilość słońca? Specjaliści dają radę: zrób rachunek sumienia.
Namyślmy się, czy wystarczająco się wysypiamy, czy regularnie się gimnastykujemy, jak się odżywiamy, kiedy ostatni raz mieliśmy robione badania kontrolne.
Wsłuchajmy się w siebie, gdyż czasem nawet długo utrzymujący się katar może być oznaką kłopotów ze zdrowiem. Zdarza się, że w ciągu roku chorujemy, chodzimy zakatarzeni pomagając sobie samemu specyfikami bez recepty i wodą morską w spreju. Jeśli jednak mimo naszych zabiegów katar nadal się utrzymuje a nawet mają miejsce dodatkowe objawy (gorączka, ból mięśni lub głowy), wizyta u lekarza jest niezbędna.

Nowoczesna kontrola żywej kropli krwi pozwala poznać obecny satus naszego ciała

Analiza żywej kropli krwi to odkrywcza metoda oceny formy organizmu. Mikroskopowe badanie żywej kropli krwi jest techniką polegającą na ocenie formy organizmu jak i zdolności do utrzymania stanu równowagi – homeostazy. Zachowanie stabilności wewnętrznej jest podstawą prawidłowej aktywności wszystkich układów i narządów organizmu. By osiągnąć poziom homeostazy, istotne jest utrzymanie parametrów krwi na dobrym poziomie.