Archiwa tagu: alergia

alergia

Produkty dla alergików nietrudno zakupić

Przeważnie jeżeli sami jesteśmy alergikami, albo są nimi nasze pociechy, to martwimy się, iż nie uda nam się do nich otrzymać takich produktów, które nie wywoływałyby alergii. Mimo wszystko jak się okazuje znacznie częściej wytwórcy różnorakiego typu materacy oraz poduszek pamiętają także o takich osobach z alergią oraz odpowiednio dla nich tworzą materace z właściwych produktów.

Początkowe objawy alergii to istotny sygnał ostrzegawczy

Kichanie przy skoszonej trawie, swędzenie oka po pogłaskaniu psa albo bąble na twarzy po spożyciu niektórych potraw – to wszystko mogą być objawy coraz częściej spotykanych uczuleń. Niestety lekarze od alergii i uczuleń nie mogą marudzić na brak pacjentów, wręcz przeciwnie, ich ilość cały czas rośnie. Mówi się, że kilkadziesiąt procent społeczeństwa jest na jakiś czynnik alergologiczny wrażliwa, a w coraz większej ich liczbie występują objawy. Do najpowszechniejszych alergenów zalicza się pyłki traw i drzew, dlatego też dla każdego alergika wiosna to mało lubiana pora roku. Ale to nie koniec, gdyż uczulać może znacznie więcej czynników. Wielu ludzi musi unikać psów i kotów, z kolei inni nie powinni jeść pewnych potraw albo używać kosmetyków które zawierają określone substancje. Szacuje się, że ilość wszystkich alergenów sięga kilkunastu tysięcy, ale bardzo duża liczba chorych ma problemy z pyłkami. Jeśli więc ktoś ma objawy takie jak powtarzające się pieczenie oczu, wysypki lub katar, to powinien zbadać się, czy nie jest chory. Odpowiednio wczesne zdiagnozowanie problemu daje duże szanse na przyhamowanie choroby albo nawet zupełne wyleczenie.

Alergia sezonowa

nieprzyjemne to, kiedy pojawia się słońce, temperatura rośnie, resztki śniegu znikają, a my, alergicy zaczynamy kichać i generalnie nieprzyjemnie się czuć. przechadzki czy porządki na świeżym powietrzu przyprawiają o ból głowy, katar i okropne samopoczucie, a my sobie myślimy i podziwiamy trochę z zazdrością tych ludzi, którym nie dolega alergia. No coż… pomimo tych przeszkód nauczyliśmy się funkcjonować z tego typu chorobą.